Bine ati venit    |    Redactie    |    Editoriale    |    Reportaje    |    Fotografii    |    Filmulete    |    Contact fotograf nunta
traduceri Iasi
realizare site web
cursuri contabilitate Bucuresti - pahar carton
tavane extensibile
cabinet kinetoterapie Bucuresti realizare site web
montaj tapet

montaj tapet
body-uri din bumbac
cazare eforie nord beton amprentat
beton amprentat
contabilitate pentru firme Bucuresti
videochat constanta
cabina foto bucuresti
all night escort amsterdam
pompe de caldura
avocat suceava inchirieri apartamente Iasi
automatizari porti Bucuresti
laminina
 LIGA 5 |calendar: S-a tras TINTARUL » Start pe 3 septembrie cu 6 echipe noi

 LIGA 5 |calendar: S-a tras TINTARUL » Start pe 3 septembrie cu 6 echipe noi

Liga 5 Botosani

LIGA a 5-a -» frumusețea fotbalului ”mic”

.

Luni, 21 august a avut loc la sediul AJF Botoșani din Centrul Vechi, tragerea la sorți pentru campionatul 2017-2018 a Ligii a V-a, care va debuta pe 3 septembrie.

Au confirmat participarea în “ONOARE” 15 de echipe, care au fost repartizate în doua serii, ca și în edițiile precedente: NORD și SUD.
..

Printre noutăți trebuie menționate echipele: CSȘ Dorohoi, Inter Dorohoi, FCM Dorohoi 2017 MCV, Viitorul Botoșani, FC Dobârceni si Biruința Gorbănești.

In schimb au dispărut formatiile: Prutul Rădăuți Prut (NORD), CS Mihălășeni, FC Avrămeni, Gloria Frumușica si FC Sulița.

.

—————————–

Seria NORD

Speranța Dumbrăvița
Flacăra Văculești
Real Hudești
Arsenal Havârna
Internațional Cândești
Azurii Mileanca
CSȘ Dorohoi
ACS Inter Dorohoi

.

Seria SUD

FC Ripiceni
FCM Dorohoi 2017 MCV
Spicul Iacobeni
Viitorul Botoșani
FC Dobârceni
Biruința Gorbănești
Victoria Hlipiceni

—————————–

 

Iată meciurile primelor trei etape din Onoare:

Etapa I
3 septembrie, ora 11.00

.
Seria NORD
Speranța Dumbrăvița – Real Hudești
Azurii Mileanca – Arsenal Havârna 
CSȘ Dorohoi – Flacăra Văculești
Inter Dorohoi – Internațional Cândești

Seria SUD
Viitorul Botoșani – FCM Dorohoi
FC Dobârceni – FC Ripiceni
Biruința Gorbănești – Victoria Hlipiceni
Spicul Iacobeni stă

.

—————————–

Etapa a II-a
10 septembrie ora 11.00

Seria NORD
Real Hudești – International Cândești
Flacăra Văculești  – Inter Dorohoi
Arsenal Havârna – CSȘ Dorohoi
Speranța Dumbrăvița – Azurii Mileanca

Seria SUD
FCM Dorohoi –  Spicul Iacobeni
FC Ripiceni – Biruința Gorbănești
Viitorul Botoșani – FC Dobârceni
Victoria Hlipiceni stă

.

—————————–

Etapa a III-a 
17 septembrie ora 11.00

Seria NORD
Azurii Mileanca – Real Hudești
International Cândești – Flacăra Văculești 
Inter Dorohoi – Arsenal Havârna
CSȘ Dorohoi – Speranța Dumbrăvița

Seria SUD
FC Dobârceni – FCM Dorohoi 
Spicul Iacobeni – Victoria Hlipiceni
Biruința Gorbănești – Viitorul Botoșani 
FC Ripiceni  stă

.

Calendarul LIGA 5 complet (aici)

.

.


...........................................................................................
pc reparatii 1
........................................................................................... Fortuna Sports - Promo banner


Mesaj BotosaneniRO - Sportul Botosanean

Administratorul websiteului isi rezerva dreptul de a sterge comentariile care au un caracter obscen, jignitor ori aduc atingere onoarei si demnitatii persoanei. Publicatia BotosaneniRO nu isi asuma raspunderea pentru opiniile postate in cadrul comentariilor, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


.