Bine ati venit    |    Redactie    |    Editoriale    |    Reportaje    |    Fotografii    |    Filmulete    |    Contact fotograf nunta
realizare site web hidroizolatii tulcea / hidroizolatii cauciuc lichid realizare site web
beton amprentat
Epilare cu ceara Iasi premium wordpress themes cabina foto bucuresti
mobilier scolarcazare in bran
avocat suceava / tractari auto nadlac /
 LIGA 4 |25 poze: Flacara Flamanzi - Vointa Sendriceni 5-4 » Rasturnari de scor si suparare

LIGA 4 |25 poze: Flacara Flamanzi – Vointa Sendriceni 5-4 » Rasturnari de scor si suparare

IMG_7875

Flacara invinge cu 5-4 Vointa Sendriceni

.
.

Flacara FlamanziVointa Sendriceni5-4 (1-2)
Au marcat: Podariu (35-pen), Seby Iftode (48, 70, 80), Al. Ciornea (52)  | Jitareanu (28), Timofte (30), Pricopie (84), Craciun (89)
.
Teren: Maria Diana – Flamanzi
Spectatori: 50
Vreme: rece, 9 grade
.
Arbitri: Iovu Ciprian (Botosani), Cretu Radu (Botosani), Alexandru Ciprian(Botosani). Observator: Branza Dumitru (Botosani).

.

—————————————

Flacara: Iftodi – Vichiriuc, Ciornea, Sufaru,  Bahna- Ivasuc, Podariu, Dolhecu, Suiu – Chirita, Seby Iftode. Antrenor: Ion Calin.

Vointa: Ionel Ionut – Iliescu, Dumbrava, Roznov, Darie – Padurariu Sergiu, Jitareanu, Padurariu Ionut, Timofte – Craciun, Pricopie. Antrenor: Liviu Ailoaei.

.

Repriza I. Vointa a condus la pauza.

Vremea rece cu ploaie de toamna tarzie, dupa doua zile de ninsori, nu avea cum sa aduca multi spectatori la Flamanzi. Spre surprinderea organizatorilor primul venit a fost, veteranul Misu Durlan, fost jucator si antrenor al echipei Flacara.

Meciul incepe cu dominarea echipei gazda, dar cele mai clare ocazii le au oaspetii care pe fondul neatentiei celor din Flamanzi, trec pe langa deschiderea scorului. Asta pana in minutul 28 cand, Jitareanu il executa pe portarul Iftodi si tabela arata 0-1. Mai mult, peste doua minute, Timofte face 0-2 si deja lucrurile nu aratau bine pentru cei din Flamanzi.

Gazdele se napustesc, in continuare, asupra portii aparate de Ionel Ionut si in minutul 35 obtin un penalty, iar Podariu transforma. E 1-2, scor care va ramane neschimbat pana la pauza.

.

Repriza a II-a. Flacara a intors meciul.

Ce a fost la pauza in vestiarul echipei Flacara, nu se stie. Dar in minutul 48, Seby Iftode egaleaza cu largul concurs al portarului echipei oaspete, care se accidenteaza in urma unui contact cu marcatorul golului.

Antrenorul Stelian Ailoaei scoate echipa de pe teren, dar intre timp se calmeaza si jocul continua. Scorul ia proportii si se face 5-2 pentru gazde, care inscriu prin Ciornea (52) si Iftode (70 si 80). Oaspetii reusesc si ei doua goluri pe final prin Pricopie (84) si Craciun (89) si se termina 5-4. Per total am avut parte de un meci frumos, cu goluri multe, dar si cu suparari.