Bine ati venit    |    Redactie    |    Editoriale    |    Reportaje    |    Fotografii    |    Filmulete    |    Contact fotograf nunta
realizare site web hidroizolatii tulcea / hidroizolatii cauciuc lichid realizare site web
beton amprentat
Epilare cu ceara Iasi premium wordpress themes cabina foto bucuresti
mobilier scolarcazare in bran
avocat suceava / tractari auto nadlac /
 LIGA 4   etapa 15: Bucovina Rogojesti sub zapada » Final de tur cu momente hilare

LIGA 4  etapa 15: Bucovina Rogojesti sub zapada » Final de tur cu momente hilare

Liga 4 - Botosani in Direct

Liga a 4-a -» Etapa a 15-a

.

Campionatul Județean “Givova” programează duminică 6 noiembrie de la ora 11:00, etapa a 15-a, rundă în care se  joaca doar 6 meciuri, după retragerea echipelor Progresul Ștefănești și Flacăra Vlăsinești.

Săptămâna aceasta urmează să stea Luceafărul Mihai Eminescu și Europa Hilișeu. Se anunta meci interesant la Ungureni, unde oaspeții de la Sănătățea Darabani vin sa ia toate cele trei puncte.

TransDor Tudora- Voința Șendriceni…3-0
Viitorul Blândești – Victoria Hlipiceni3-0 (meci intrerupt)
Bucovina Rogojești – Flacăra Flămânzi…amanat
ProSport Vf. Câmpului – Sportivul Trușești3-2
Europa Hilișeu și Luceafărul M. Eminescu  stau.

.
Arbitri: Crețu Denis (Botosani), Crețu Radu- Valentin (Botoșani), Țurcanu Ionuț (Botosani)
Observator: Zanfirescu Bogdan (Botosani)
..

..
————————————————————————–
.
.
Avantul Albesti - Echipa de Fotbal din BotosaniAvântul Albești – Viitorul Dersca3-1 (2-1)
Au marcat: Achitei (30, 60), Lazar (44) | “Buffon” (20)
.
Teren: Albești
Spectatori: 5
Vreme: frig, a nins -» Teren: mocirlos

.
Arbitri: Baciu Andrei (Botoșani), Ancuța Mugurel (Botoșani), Curcan Florin (Trușești)
Observator: Brânză Dumitru (Botoșani)

.

Din cauza frigului antrenorul oaspetilor a uitat cat e scorul.

Dupa ce a evoluat 90 de minute ca jucator, antrenorul Viitorului Dersca, Dan Bujor a uitat la final cate e scorul si a refuzat sa semneze foaia de joc.

A fost un frig imposibil si un teren plin de apa. N-am mai putut efectiv sta acolo sa semnez foaie. Da-l naibii de meci ca nu ne plateste AJF Botosani medicamentele, a declarat Dan Bujor.

.
Arbitri: Haivas Mihai (Botoșani), Iovu Ciprian (Botoșani), Chelariu Alexandru (Botoșani)
Observator: Anghel Radu (Botoșani)
.

.

..
.
.

img_6944Viitorul Blândești – Victoria Hlipiceni...1-1 (oprit 45′)
Au marcat:  (15-pen) | (20)
.
Teren: Blândești
Spectatori: 20
Vreme: frig, vant Teren: cu apa
.
Arbitri: Băltuță Dorin Vasile (Flămânzi), Brânză Cătălin (Botoșani), Prodan Vlad (Flămânzi),
Observator: Brânză Ioan (Botoșani)

Victoria Hlipiceni a plecat la pauza.

Momente incredibile la Blandesti, unde oaspetii de la Hlipiceni au facut circ si au refuzat sa mai joace a doua repriza desi scorul era 1-1, preferand sa plece acasa. Spre finalul primei reprize cei din Hlipiceni au primit un cartonas rosu, iar la pauza unul dintre jucatori a fost contestat de gazde, fapt ce i-a enervat rau pe vizitatori, care s-au suparat si-au parasit stadionul.

Partida va fi omologata de AJF Botosani cu scorul de 3-0 pentru gazde, insa oaspetii risca o amenda intre 100 si 200 de lei, plus depunctarea cu 3 puncte.

.
Arbitri: Lăzăruc Daniel (Botosani), Tănasă Ionel (Botoșani), Popovici Valentin (Botosani)
Observator: Hemcinschi Corneluș (Botosani)

.

Arbitrul a decis sa nu dea drumul la meci

Din cauza conditiilor meteo nefavorabile, “centralul” Daniel Lazaruc a hotarat sa nu permita desfasurarea jocului dintre Bucovina Rogojesti si Flacara Flamanzi. Ningea si terenul era inghetat, astfel ca partida a fost amanata, a explicat un oficial AJF.

.

.

.
.
prosportProSport Vf. Câmp. – Sportivul Trușești…3-2 (2-1)
Au marcat: Macovei (30), M. Tipa (19, 75) | Dranca (40-pen), (80).(40)

Teren: Vîrfu Câmpului
Spectatori: 10
Vreme: vant, viscol Teren: bunicel

Arbitri: Ailenei Sorin (Botosani), Damian Ștefan (Botoșani), Dănilă Amadeus (Botoșani)
Observator: Buțerchi Sebastian (Botosani)

.
Partidele se vor juca cel mai probabil duminica viitoare, cand se anunta in jur de 10 grade in judetul Botosani.