Bine ati venit    |    Redactie    |    Editoriale    |    Reportaje    |    Fotografii    |    Filmulete    |    Contact fotograf nunta
realizare site web hidroizolatii tulcea / hidroizolatii cauciuc lichid realizare site web
beton amprentat
Epilare cu ceara Iasi premium wordpress themes cabina foto bucuresti
mobilier scolarcazare in bran
avocat suceava / tractari auto nadlac /
 LIGA 4   etapa 13: Rasturnare pe final in derby » TUDORA invinge cu 2-1 Sanatatea

LIGA 4  etapa 13: Rasturnare pe final in derby » TUDORA invinge cu 2-1 Sanatatea

Liga 4 - Botosani in Direct

Liga a 4-a delegări -» Etapa a 13-a

.

Campionatul Județean “Givova” programează duminică, 30 octombrie de la ora 11:00, etapa a 13-a, rundă în care se  vor juca doar patru meciuri.

Au fost amânate doua partide, este vorba de Avântul Albești – Rapid Ungureni și Luceafărul Mihai Eminescu – Victoria Hlipiceni, care se vor disputa pe data de 20 noiembrie, iar Viitorul Dersca și Sportivul Trușești urmeaza sa stea.
.

Derby rundei si al campionatului se joaca la Tudora, unde liderul TransDor intalneste pe Sănătatea Darabani, intr-un meci care va decide campioana de toamna.

Prisacariu Bogdan -» Sportivul Trușești
Coicoiu Dumitru Doru  -» Voința Șendriceni.

ProSport Vf. Câmpului – Flacăra Flămânzi3-2
Viitorul Dersca și Sportivul Trușești stau.

.
Arbitri: Iovu Ciprian (Botosani), Brânză Cătălin (Botoșani), Noroc Mihăiță (Botosani)
Observator: Brânză Dumitru (Botosani)
Jucătorul meciului: Iosif Netbai (gol si pasa de gol)

.

Sanatatea a controlat repriza I, dar a scapat fraiele.
Meci interesant la Tudora, incheiat cu victorie muncita a gazdelor, dupa ce Darabani-ul a condus 1-0 la pauza si putea inchide meciul daca nu irosea doua mari ocazii. Transdor n a cedat si pe final a reusit sa castige cu 2-1, profitand de lipsa de indrazneala a darabanenilor, care au controlat prima repriza, insa  s-au multumit sa se apere la 1-0, iar in a doua parte au pierdut jocul din mana pe final.

.

Primarul din Tudora: “Puteam sa castigam mai clar”.

Am fost peste dansii dupa ce au deschis scorul in minutul 23. Chiar daca am marcat tarziu in minutele 80 si 83, putem sa castigam mult mai clar. Spun eu ca un 5-1 sau 6-1 era mai aproape de realitatea din teren, insa am ratat mult, a declarat Mihai Petria. Cronica + FOTO -» www.Darabani.ro

.

Transdor Tudora: Prisaca – Ov. Agheorghiesei, D. Lungu, Razlog, Vieru – Mara Orasanu, Scutelnicu, Ghiviziu, Netbai – Stefanel, M. Negrut. Antrenor Vespazian Colban.

Sanatatea Darabani: Andrus – Cososchi, Stefănucî, Vitalie, Perju – Halaicu, Stâncă, Stancoschi, Gheorghiciuc – Fl. Esanu, M. Ungureanu. Antrenori Radu Casuba si Victor Galusca

.

..
————————————————————————–
.
.
Liga 4 - Vointa SendriceniViitorul Blândești – Voința Șendriceni1-0 (1-0)
A marcat: Stelian Baciu (30)

Teren: Blândești
Spectatori: 60
Vreme: buna, vant  Teren: modest
.
Arbitri: Crețu Denis (Botoșani), Honceriu Marius (Botoșani), Curcan Florin (Trușești)
Observator: Cucuveică Nicolaie (Botoșani)
Jucătorul meciului: Marius Panciuc (Blandesti)

..

.

.

..
.

hiliseuBucovina Rogojești  – Europa Hilișeu2-0 (1-0)
Au marcat: Moloce (25), Cozac (80-pen)  .

Teren: Rogojești
Spectatori: 50
Vreme: buna  -» Teren: bunicel
.
Arbitri: Jîjîie Bogdan (Botoșani), Popovici Valentin (Botoșani), Ailenei Sorin (Botoșani)
Observator: Taielup Petru (Dorohoi)
Jucătorul meciului: Rona Sandu (Rogojesti)

.

Bucovina Rogojesti: Enache – Turliuc, Bores, Boinciuc, Gherman – Agheorghiesei, Senciuc, Cantoreanu, Rona Sandu – Cucereanu (45 Martiniuc), Moloce (60 Cozac). Antrenor Dan Tcaciuc

.

.

.

..
.
.
img_6918ProSport Vf. Câmp. – Flacăra Flămânzi...3-2 (1-1)
Au marcat: Nicolae Cozmiuc (17, 46), Sorin Lungu (52) | Valica Ungureanu (41), Misu Dobinciuc (77) .

Teren: Vf. Câmpului
Vreme: buna, vant  Teren: moale
.
Arbitri: Murariu Alexandru (Botoșani), Grigoriu Nicoleta (Botoșani), Alexandru Ciprian (Botoșani),
Observator: Brânzei Ioan (Dorohoi)
Jucatorul meciului: Nicolae Cozmiuc (ProSport)

.

Veteranul Cozmiuc a reusit o dubla cu Flacara.

Ajuns la 40 de ani, Nicolae Cozmiuc a marcat duminica doua goluri frumoase impotriva Flacarei Flamanzi contribuind decisiv la victoria echipei sale, Prosport Varfu Campului, cu scorul de 3-2.

.

.

..
.

.
Avântul Albești  – Rapid Ungureni...amânat
Echipa din Albesti a cerut amanarea meciului. Rapid Ungureni are doua meciuri restante cu Flacara Flamanzi si Avantul Albesti, partide pe care le va disputa dupa finalul turului.
.

.

.
.
Luceafărul M. Eminescu – Victoria Hlipiceni...amânat (20 noiembrie)
Meciul a fost amanat deoarece la Ipotesti are loc o competitie de juniori in acest weekend
Partida se va juca pe 20 noiembrie.

.

.
Viitorul Dersca și Sportivul Trușești au stat.
Progresul Ștefănești și Flacara Vlasinesti s-au retras

.

CLASAMENT LIGA 4
actualizat după etapa a 13-a
.
1. Transdor Tudora                   11j 33 pct   (50-12)
2. Sănătatea Darabani              10j -» 27 pct  (44-3)
3. Luceafărul                             11j -» 24 pct   (44-22)
4.  ProSport Vf. Câmpului         12j -» 18 pct   (30-20)
5. Avântul Albesti                      10j 16 pct   (29-25)
6. Flacăra Flămânzi                  10j 15 pct   (18-24)
7. Europa Hilișeu                      12j -» 14 pct   (24-27)
8. Bucovina Rogojești              11j -» 14 pct   (14-22)
9. Rapid Ungureni                      9j -» 12 pct   (20-15)
10. Sportivul Trușești                11j -» 12 pct   (21-39)
11. Viitorul Dersca                    10j 10 pct   (26-23)
12. Voința Șendriceni                11j -» 8 pct     (15-32)
13. Viitorul Blândești                 11j 8 pct     (6-35)
14. Victoria Hlipiceni                 10j 5 pct     (9-51)

.

Flacara Vlasinesti s-a retras din campionat dupa etapa a 5-a din motive financiare si organizatorice, iar Progresul Ștefănești după etapa a 10-a. Toate rezultatele echipei din Vlasinesti cât a echipei din Ștefănești au fost anulate de catre AJF Botosani.