Bine ati venit    |    Redactie    |    Editoriale    |    Reportaje    |    Fotografii    |    Filmulete    |    Contact fotograf nunta
realizare site web hidroizolatii tulcea / hidroizolatii cauciuc lichid realizare site web
beton amprentat
Epilare cu ceara Iasi premium wordpress themes cabina foto bucuresti
mobilier scolarcazare in bran
avocat suceava / tractari auto nadlac /
 LIGA 4   etapa 12: Campionatul Judetean Minut cu Minut » Tudora invinge la Ungureni

LIGA 4  etapa 12: Campionatul Judetean Minut cu Minut » Tudora invinge la Ungureni

Liga 4 - Botosani in Direct

Liga a 4-a delegări -» Etapa a 12-a

.

Campionatul Județean “Givova” programează duminică 23 octombrie de la ora 11:00, etapa a 12-a, rundă în care se  joaca doar 6 meciuri, după retragerea echipelor Progresul Ștefănești și Flacăra Vlăsinești.

Săptămâna aceasta urmează să stea Sănătatea Darabani și Flacăra Flămânzi, in plus mai trebuie menționat că au fost anulate rezultatele celor de la Ștefănești, iar derby-uri se joacă la Hilișeu unde gazdele întâlnesc campioana Luceafărul și la Ungureni unde Rapidul din localitate dă piept cu Tudora.

Victoria Hlipiceni – ProSport Vf. Câmpului1-6
Sănătatea Darabani și Flacăra Flămânzi  stau.

.

Avantul Albesti - Echipa de Fotbal din BotosaniSportivul Trușești – Avântul Albești
3-2 (1-2)
Au marcat: Tauteanu (30, 63) Relu Palade (90) | Vorniceanu (10), Rusu (18)

.
Teren: Trușești
Spectatori: 20
Vreme: ceata, nori  -» Teren: bun
.
Arbitri: Istrate Marcel (Botosani), Ancuța Mugurel (Botoșani), Daniliuc Bogdan (Botosani)
Observator: Cucuveică Nicolae (Botosani)
Jucătorul meciului: Robert Tauteanu (Trusesti)

.

..

..
————————————————————————–
.
.
TransDor Tudora - Echipa de Fotbal din judetul BotosaniRapid Ungureni – TransDor Tudora0-4 (0-2)
Au marcat: Răzlog (15), Ghiviziu (30), Negrut (75), Netbai (90)

Teren: Ungureni
Spectatori: 120
Vreme: rece, nori Teren: bunicel
.
Arbitri: Sofonie Alexandru (Botoșani), Prodan Ștefănel (Flămânzi), Popovici Valentin (Botoșani)

.
Viitorul Dersca  – Viitorul Blândești4-1 (0-0)
Au marcat: S. Macsim (50), Pintilie (68, 82, 90) | (47) .

Teren: Dersca
Vreme:  ceata, nori -» Teren: bun
.
Arbitri: Baciu Andrei (Botoșani), Tănasă Ionel (Botoșani), Țurcanu Ionuț (Botoșani)
Observator: Boteanu Costel (Dorohoi)
Jucătorul meciului: Pintilie

.

..
.
.

Voința Șendriceni – Bucovina Rogojești...1-2 (1-1)
Au marcat:  Jitareanu (20-pen) | Cezar Tcaciuc (10), (60-pen)
.
Teren: Pădureni – Șendriceni
Spectatori: 30
Vreme: ceata Teren: bunicel
.
Arbitri: Iovu Ciprian (Botoșani), Brânză Cătălin (Botoșani), Crețu Radu (Botoșani),
Observator: Boacă Constantin (Dorohoi)

.

..
.

.
Europa Hilișeu – Luceafărul M. Eminescu...6-2 (4-0)
Au marcat: Moisa (9, 39, 45, 52), Roberto Chiorescu (42, 50) | Mandache (61)
.
Teren: Iezer- Hilișeu
Spectatori: 50
Vreme: ceata, ploaie Teren: bunicel
.
Arbitri: Crețu Denis (Botosani), Caba Bogdan (Darabani), Grigoriu Nicoleta (Botosani)
Observator: Istina Valentin (Botosani)

.

.

.
.
Victoria Hlipiceni – ProSport Vf. Câmpului...1-6 (1-2)
Au marcat: (3) | (15),(33) .(40)

Teren: Hlipiceni
.
Arbitri: Ailenei Sorin (Botosani), Delibaș Răzvan (Botoșani), Obreja Sabin (Botoșani)
Observator: Brânză Ioan (Botosani)

.

.
Sănătatea Darabani și Flacăra Flămânzi stau.
Progresul Ștefănești și Flacara Vlasinesti s-au retras

.

.

CLASAMENT LIGA 4
actualizat după etapa a 12-a
.
1. Transdor Tudora                   10j 30 pct   (48-11)
2. Sănătatea Darabani                9j -» 27 pct  (43-1)
3. Luceafărul                             11j -» 24 pct   (44-22)
4. Avântul Albesti                      10j 16 pct   (29-25)
5. ProSport Vf. Câmpului         11j -» 15 pct   (27-18)
6. Flacăra Flămânzi                   9j 15 pct   (16-21)
7. Europa Hilișeu                      11j -» 14 pct   (24-25)
8. Rapid Ungureni                      9j -» 12 pct   (20-15)
9. Sportivul Trușești                 11j -» 12 pct   (21-39)
10. Bucovina Rogojești            10j -» 11 pct   (12-22)
11. Viitorul Dersca                    10j 10 pct   (26-23)
12. Voința Șendriceni                10j -» 8 pct    (15-31)
13. Viitorul Blândești                 10j 5 pct    (5-35)
14. Victoria Hlipiceni                 10j 5 pct    (9-51)

.

Flacara Vlasinesti s-a retras din campionat dupa etapa a 5-a din motive financiare si organizatorice, iar Progresul Ștefănești după etapa a 10-a. Toate rezultatele echipei din Vlasinesti cât a echipei din Ștefănești au fost anulate de catre AJF Botosani.