Bine ati venit    |    Redactie    |    Editoriale    |    Reportaje    |    Fotografii    |    Filmulete    |    Contact fotograf nunta
realizare site web hidroizolatii tulcea / hidroizolatii cauciuc lichid realizare site web
mobilier scolarcazare in bran
avocat suceava / tractari auto nadlac /
 LIGA 4 |etapa 16:  Tudora invinge cu 8-0 acasa » DERSCA, probleme la Ungureni

LIGA 4 |etapa 16: Tudora invinge cu 8-0 acasa » DERSCA, probleme la Ungureni

Autor: Constantin Agafitei - Telefon redactie: 0723.33.42.53 | Data: 5 Martie 2017 | 3998 Vizualizari | Categorie: Fotbal, Fotbalul Botosanean, Liga 4, Sportul Botosanean

Liga 4 - Botosani in Direct

Liga a 4-a in direct

.

Duminica, 5 martie urmeaza sa inceapa returul Campionatului Județean Givova, care programează etapa a 16-a cu incepere de la ora 11:00.

In aceasta rundă se joaca doar 5 meciuri, intrucat echipele Progresul Ștefănești și Flacăra Vlăsinești s-au retras inca din tur, iar campioana Luceafarul Mihai Eminescu s-a desfiintat in aceasta iarna si urmeaza sa piarda cu 0-3 toate meciurile din retur.

.
sanatatea-darabani-echipaSportivul TrusestiSanatatea Darabani0-1 (0-0)
A marcat: Florin Esanu (56)
.
Teren: Trusesti
Spectatori: 30
Vreme: 15 grade – vant si soare
.
Arbitri: Baltuta Dorin (Flamanzi), Iovu Ciprian (Botosani), Cretu Radu (Botosani)
Observator: Branzei Ioan (Botosani)

.

Bogdan Lumaicu, jucatorul meciului.

Sanatatea Darabani, ocupanta locului 2 in Liga a 4-a, a avut un meci greu la Trusesti, unde gazdele si-au vandut foarte scump pielea.Sportivul s-a aparat excelent pe doua randuri si am avut un meci foarte greu. Pana la urma am marcat prin Esanu si am castigat cu 1-0, a explicat Constantin Ghiorghita.

Sanatatea Darabani: Andrus – V. Stoian, Cososchi, Mitoseru – B. Lumaicu, Adrian Stanca – Halaicu, Stancoschi, S. Gucianu (51 Esanu) – Ad. Ghiorghiciuc (65 Vieriu), R. Carabus(75 C. Iordache). Antrenor Radu Casuba

.
.

.

————————————————–
.

Rapid UngureniViitorul Dersca4-0 (intrerupt la pauza)
Au marcat: Fl. Palalaie (2), Stefan Palalaie, Sandrino Nichita
.
Teren: Ungureni
Spectatori: 100
Vreme: 15 grade – soare
.
Arbitri: Tanasa Ionel (Botosani), Popovici Valentin (Botosani), Sandu Andrei (Botosani)
Observator: Petre Taielup (Botosani)

.

Viitorul a plecat dupa prima repriza.

Echipa din Dersca s-a retras la pauza, motivand ca s-au accidentat mai multi jucatori si nu mai are 7 fotbalisti valizi pentru a doua repriza. Trebuie precizat ca oaspetii au avut 11 jucatori la startul partidei si n-au fost incidente pe durata primei reprize.

.

.

.

Avantul Albesti - Echipa de Fotbal din BotosaniAvantul AlbestiVointa Sendriceni...6-4 (4-0)
Au marcat: D. Catana (2), M. Belciug (2), A. Melesteu, Vorniceanu | Eusebiu Timofte (4)
.
Teren: Albesti
Spectatori: 50
.
Arbitri: Baciu Andrei (Botosani), Turcanu Ionut (Botosani), Prodan Stefanel (Flamanzi)
Observator: Noroc Constantin (Botosani)

.

Eusebiu Timofte a marcat 4 goluri.

Omul meciului de la Albesti a fost tanarul Eusebiu Timofte de la Vointa Sendriceni, care a izbutit toate cele 4 goluri ale echipei sale.

.

.

.

Europa Hiliseu - Echipa de Fotbal din judetul BotosaniTransDor TudoraEuropa Hiliseu8-0 (2-0)
Au marcat: Iosif Netbai (3), Alex Ghiviziu (2), Razlog (2), D. Lungu
.
Teren: Tudora
Spectatori: 400
.
Arbitri: Cretu Denis (Botosani), Caba Bogdan (Darabani), Grigoriu Nicoleta (Botosani)
Observatori: Luca Valentin (Botosani)

.

TransDor Tudora: Prisaca – D. Lungu, Razlog, Aghiorghiesei, Stefanel (80 Scutelnicu) – Ghiviziu (70 Vieru), M. Orasanu, Mihai (60 Apetroae), Nicorici – Netbai, Negrut (75 Radu). Antrenor Vespazian Colban

.

.

.

IMG_3801Viitorul BlandestiFlacara Flamanzi...3-2 (3-1)
Au marcat: G. Lungu (5), A. Ursu (10, 28), | Sebi Iftode (26), Fl. Suiu (80)
.
Teren: Blandesti
Vreme: 15 grade -soare
.
Arbitri: Haivas Mihai (Botosani), Noroc Mihaita (Botosani), Alexandru Ciprian (Botosani)
Observator: Anghel Radu (Botosani)

.

Flacara a ratat un penalty in prima repriza.

In minutul 17, la scorul de 2-0 pentru gazde, echipa din Flamanzi a ratat un penalty prin Iulian Chirita. In minutul 90, echipa gazda a ramas in zece, dupa ce jucatorul Denis Luca a fost eliminat pentru doua “galbene”.
.

Viitorul Blandesti: Tanasa – Luca, Raileanu, G. Lungu, Maxim – Baghiceanu, Stroiesteanu, Baciu, Serban – A. Ursu, Chitac. Antrenor Stelian Baciu

Flacara Flamanzi: Iftodi – I. Calin, Sufaru, Ciornea, Bordeianu – Dobinciuc, Ivasuc, V. Dolhescu, Fl. Suiu – I. Chirita, Seby Iftode. Antrenor Aurel Slobodeanu

.

.

.

Luceafarul Mihai EminescuProSport Vf. Campului0-3
Echipa din Ipotesti s-a desfiintat in aceasta iarna si urmeaza sa piarda cu 0-3 toate meciurile din retur