all night escort amsterdam
pompe de caldura
avocat suceava inchirieri apartamente Iasi
automatizari porti Bucuresti
 LIGA 4 |35 poze: Flacăra Flămânzi câștigă după 6 săptămâni » Dersca răpusă cu 3-1

img_6652

Seby Iftode și Cosmin Hulea marcatori pentru Flacăra

.

Meci extrem de echilibrat în prima parte, cu un prim sfert de oră în care echipele s-au tatonat, cu un plus de curaj pentru oaspeți care veneau după scorul campionatului 13-0 acasă contra nou promovatei Victoria Hlipiceni.

În minutul 21, în urma unei greșeli la mijlocul terenului a unui fundaș al gazdelor, jucătorii  Viitorului Dersca dau o lecție de contraatac și din trei pase mingea trece de pe un flanc pe altul și ajunge în fața porții de unde Șerban Macsim îndeplinește o simplă formalitate și  scorul devine 0-1. Gazdele irosesc două imense ocazii prin vârful lor Seby Iftode, care scapă singur cu portarul și fie îl ia la țintă pe acesta, fie șutează pe lângă poartă.

—————————

Flacăra Flămânzi – Viitorul Dersca3-1 (0-1)
Au marcat: Seby Iftode (52, 65), Hulea (82) | Serban Macsim (21)
.
Teren: ”Maria Diana Bursuc” Flămânzi
Spectatori: 100
Vreme: bună  -» Teren: bun

.
Arbitri: Tănasă Ionel (Botosani),  Bagiu Cosmin (Cervicesti), Butnariu Denis (Botoșani)
Observator: Noroc Constantin (Botoșani)
Jucătorul meciului: Cosmin Iftodi (portar Flamanzi)

————————————

.

img_6637Seby Iftode a făcut diferența cu 2 goluri.

Repriza a doua începe cu o dominare a echipei gazdă care ia cu asalt poarta celor de la Viitorul. Mutarea lui Podariu în spatele vârfurilor Dolhescu și Iftode duce la angajări ale celor doi experimentați atacanți în careul advers și numai pripeala în fața porții face ca gazdele să nu egaleze. Nici în urma unei lovituri de la 11 metri, Podariu nu reușește să îl învingă pe vigilentul Cărpuș.

Vine și minutul 52 când în urma unei faze încâlcite în careul Viitorului, Seby Iftode trimite balonul în poartă. Oaspeții acuză o poziție de ofsaid la atacantul gazdelor, dar asistentul Bagiu arată cu steagul spre mijlocul terenul și scorul devine 1-1. Momentele cheie ale meciului îl au în prim-plan pe portarul  Cosmin Iftodi de la gazde. Goalkeperul echipei Flacăra are doua intervenții providențiale în fața atacanților oaspeți la aceeaşi fază. Cum ocaziile se răzbună, Seby Iftode aduce Flacăra în avantaj printr-o ”bară-gol” în minutul 65. Urmează intervenții frumoase ale portarilor, Cosmin Iftodi fiind imperial, ratări ale gazdelor prin Vlăduț Dolhescu și Cosmin Hulea, dar și golul spectaculos al lui Hulea din minutul 82. Scor final 3-1 și gazdele reușesc după 6 săptămâni de pribegie să revina pe teren propriu cu victorie.

img_6662.

.

Mai trebuie punctat faptul că veteranul Flacarei, Ion Călin este tot mai atent cu tinerii jucători pe care încearcă să și apropie. Acesta a renuntat sa mai comenteze deciziile arbitrilor și nu mai intra nici in clinciuri cu adversarii.

Antrenorul Aurel Slobodeanu a reușit duminica să facă schimbari inspirate, Cantoreanu și Hulea punand osul la realizarea diferenței de pe tabela, după ce au intrat în teren. Mai trebuie precizat că după mulți ani banca de rezerve a echipei Flacăra 1907 Flămânzi a avut înlocuitori pentru titulari.

.

.

img_6614img_6668img_6612 img_6615img_6616img_6618img_6617img_6619img_6620img_6622img_6621img_6625img_6626img_6633img_6634img_6635img_6637img_6642img_6643img_6645img_6647img_6652img_6653img_6654img_6655img_6660img_6661img_6663img_6666img_6669img_6676img_6681img_6679

.

.

———————————

CLASAMENT LIGA 4
actualizat după etapa a 7-a
.
1. Transdor Tudora                 7j 21 pct  (25-5)
2. Sănătatea Darabani           6j -» 18 pct  (24-0)
3. Avântul Albesti                    7j 16 pct  (27-15)
4. Luceafărul                           6j -» 15 pct  (30-9)
5. Rapid Ungureni                   6j 12 pct  (20-6)
6Prosport Vf. Câmpului        6j -» 8 pct  (12-10)
7. Sportivul Trusesti                7j 8 pct  (14-29)
8. Viitorul Dersca                    6j -» 7 pct  (21-12)
9. Europa Hilișeu                    7j -» 7 pct  (15-20)
10. Flacăra Flămânzi             5j -» 6 pct  (8-14)
11. Bucovina Rogojesti           5j 5 pct  (6-12)
12. Voința Șendriceni              7j -» 5 pct  (8-19)
13. Viitorul Blândești               6j 3 pct  (2-11)
14. Progresul Ștefănești         6j1 pct  (2-18)
15. Victoria Hlipiceni                6j 1 pct  (4-40)

.

Flacara Vlasinesti s-a retras din campionat dupa etapa a 5-a din motive financiare si organizatorice. Toate rezultatele echipei din Vlasinesti au fost anulate de catre AJF Botosani.