Bine ati venit    |    Redactie    |    Editoriale    |    Reportaje    |    Fotografii    |    Filmulete    |    Contact fotograf nunta
realizare site web hidroizolatii tulcea / hidroizolatii cauciuc lichid realizare site web
beton amprentat
Epilare cu ceara Iasi premium wordpress themes cabina foto bucuresti
mobilier scolarcazare in bran
avocat suceava / tractari auto nadlac /
 LIGA 4 |30 poze: Flacăra Flamânzi - Sportivul Trușești 3-2 » Victorie cu Ion Calin in prim-plan

LIGA 4 |30 poze: Flacăra Flamânzi – Sportivul Trușești 3-2 » Victorie cu Ion Calin in prim-plan

img_6985

Omul de la teren la datorie

.

Duminică la Flămânzi a fost o ploaie care nu mai părea să se oprească. Drenajul stadionului, făcut în urmă cu 5-6 ani, a avut ceva probleme pe alocuri mai precis în zona porții dinspre intrarea la teren unde se formează bălți la ploiile mai consistente.

Așa că duminică am avut parte și de încercări de polo nu doar de fotbal la meciul dintre Flacăra și Sportivul Trușești. Oaspeții au venit foarte încrezători după ce au înrolat foștii echipieri ai Progresului Ștefănești, dar si in urma esecului echipei gazdă la ocupanta ultimului loc, Victoria Hlipiceni, rezultat ce la făcut pe matusalemicul Ion Călin să spună colegilor: Mi-ați distrus mândria de fotbalist!
.

——————————–

Flacăra Flămânzi – Sportivul Trușești3-2 (3-0)
Au marcat: Dolhescu Vlad (20, 21), Seby Iftode(43) | Tăuteanu (80), (87)
.
Teren: Flămânzi
Spectatori: 20
Vreme: rece ploaie -» Teren: bunicel
.
Arbitri: Crețu Denis (Botosani), Țurcanu Ionuț (Botosani), Honceriu Marius (Botosani)
Jucătorul meciului: Ion Călin (Flămânzi)

——————————–
.

Despre meci se poate spune că a fost unul plăcut, cu ritm alert (era frig, ploaie, vânt și jucătorii nu aveau cum să stea pe loc), faze frumoase de poartă, șuturi spre poarta goală oprite de bălți, alunecări de câțiva metri, reflexe ale portarilor, ratări ale atacanților. De un altruism neînțeles au dat dovadă cei doi atacanți ai flămânzenilor care, aflați în situații clare de gol, pasau colegilor lor din atac.

Scorul a fost deschis de către Vlăduț Dolhescu cu un șut din afara careului, majorat tot de el în urma unei neînțelegeri a apărătorilor oaspeți, fază la care portarul din Trușești s-a accidentat la un contact cu un coechipier. Spre finalul primei reprize scorul a devenit 3-0 pentru Flacăra în urma reușitei lui Seby Iftode.

Și în repriza a doua jucătorii aleargă mult, numai că greșelile se înmulțesc, ratări mari sunt la ambele porți și finalul aparține oaspeților care dacă meciul ar fi continuat încă 10 minute ar fi întors rezultatul de pe tabela (imaginară) de marcaj.

Tăuteanu a marcat în minutele 80 și 87, astfel că scorul final a fost 3-2 pentru Flacăra Flămânzi, care urcă pe locul 5, iar oaspeții rămân pe 9.

Flacăra: Hăisan – Ungureanu, Călin, Cantoreanu, Alecu (Vichiriuc 63) – Podariu (Davidescu 84), Bordeianu (Dăscălescu), Marchidan, Dolhescu Petru (46 Siminiciuc) – Dolhescu Vlad, Iftode Seby. Antrenor Aurel Slobodeanu.

Sportivul: Rotundu (Dragan 21) – Andrii Tudor, Burac, Clim, Ilica, Nucu Cristian, Onofrei, Palade( Sălăvăstru 84), Petrula, Tauteanu, Velniciuc. Antrenor: Gheorghiță Rotundu.