tractari auto nadlac Haine Botosani
Garsoniera Berceni
- Vila Popesti Leordeni
- Apartament 2 camere Berceni
 LIGA 1 |video: Poli Timisoara - FC Botosani 1-1 » GOL Golofca si dominare copioasa

LIGA 1 |video: Poli Timisoara – FC Botosani 1-1 » GOL Golofca si dominare copioasa

Autor: Calin Radulescu - Telefon redactie: 0723.33.42.53 | Data: 1 Mai 2017 | 1478 Vizualizari | Categorie: FC Botosani, Fotbal, Liga 1, Sportul Botosanean

catalin-golofca1

Egal in Banat

.

FC Botosani a incheiat luni la egalitate 1-1, meciul cu Poli Timișoara, dupa o partida in care elevii lui Leo Grozavu au dominat copios cele două reprize.

Timisorenii au deschis scorul prin Cânu, in urma unui corner, în minutul 38, iar botosanenii au egalat în minutul 75 prin Catalin Golofca.
.

Dupa acest rezultat, FC Botoşani coboara in clasamentul playout-ului pe locul 4, cu 26 de puncte, in timp ce Poli Timişoara rămâne pe locul cinci, cu 22 de puncte.

.

———————————–

Poli Timișoara: Straton – Neagu, Scutaru (72 Șeroni), Cânu, Novak – Soljic, Artean, Mailat, Croitoru – Fucek (79 Drăghici), Popovici (60 Pedro Henrique). Antrenor Ionut Popa

FC Botoșani: Cobrea – Miron, Tincu, Burcă, Ungurușan – M. Bordeianu (72 L. Fulop), Cârstocea – Sg. Popovici, Golofca, Elek (47 Cl. Juncănaru) – Herghelegiu (65 Kuku). Antrenor Leo Grozavu.

.

Cum s-au marcat golurile

1-0Canu (38) Poli a deschis scorul prin veteranul Gabriel Cînu, care a marcat cu o lovitură de cap, în urma unui corner.

1-1 Golofca (75) a primit o pasă excelentă de la Fulop, a păcălit ieşirea la ofsaid a apărării timişorene si a înscris pe lângă Straton.

.

.

Rezumat meci. Gol Catalin Golofca

.

.

Repriza I. Începutul de meci a fost cu FC Botosani la timona si cu timișorenii în propria jumătate de teren. În minutul 32, Mihai Bordeianu a avut prima ocazie de gol, insa a trimis puțin peste poartă dintr-o lovitură liberă. Contrar cursului jocului în minutul 38, Poli Timișoara a deschis scorul prin Cânu, la primul corner, astfel ca la pauză s-a intrat cu 1-0.
.

Repriza II. În minutul 63, Mihai Bordeianu recidiveaza si are inca o ocazie periculoasă, insa sutul sau trece pe lângă poartă. Până la urmă, presiunea pusă de botosăneni se concretizeaza pe tabela, iar Golofca profita de pasul gresit la ofsaid al gazdelor și inscrie cu sange rece in minutul 75 (1-1). FC-ul ramane periculoasă pe final, dar Fulop Jr. trage puțin pe lângă poartă, iar meciul se termina 1-1.

Duminica jucam acasa cu Gaz Metan.

FC Botosani urmeaza sa intalneasca in etapa a 9-a a playout-ului, duminică de la ora 13:30, pe stadionul Municipal, Gaz Metan Medias, formatie antrenata de profesorul Cristian Pustai.