avocat suceava inchirieri apartamente Iasi
automatizari porti Bucuresti
laminina

HANDBAL | HCM Botosani – FC Vaslui 22-31 » ESEC in fata a 700 de spectatori

Autor: Calin Radulescu - Telefon redactie: 0723.33.42.53 | Data: 24 Noiembrie 2013 | 977 Vizualizari | Categorie: Haltere, HCM Botosani, Sportivi, Sportul Botosanean

handbal061

Urmeaza galerie FOTO (Polivalenta)

.

In prezenta a aproximativ 700 de spectatori, HCM Botosani n-a reusit astazi sa tina ritmul la “Polivalenta” cu liderul HC Vaslui, care s-a impus cu scorul de 22-31 .

In prima parte meciul a stat sub semnul echilibrului, in ciuda diferenţei de valoare dintre cele două tabere. Pe finalul primului “mitan” experienţa liderului si-a spus cuvantul si HC Vaslui a reuşit să se desprindă la patru goluri botosaneni (10-14)

In actul secund al intalnirii HCM Botoşani a inceput mai greu si HC Vaslui s-a distanta chiar la 7 goluri pe tabela de marcaj (), dupa care cu un sfert de ora inainte de final s-a ajuns la doar 3 goluri (21-18). Ultimele minute au insemnat o noua descatusare a oaspetilor, care au facut spectacol si au incheiat victoriosi la 9 goluri (22-31)

Scorul a evoluat astfel:

• 9-10
  • 10-14
  • 18-21
  • 22-31

Tarzioru  a facut atmosfera contra arbitrilor. Preşedintele lui HCM Botosani, Relu Târzioru a protestat în repetate rânduri la deciziile arbitrilor, reclamanad ca este dezavantajat.

Bahan eliminat de fluierasi.  Cu cateva minute inainte de finalul meciului, golgheterul echipei locale, Marius Bahan a fost eliminat de catre arbitri, vazand cartonasul roşu.