pelerinaj israel
pompe de caldura
avocat suceava Beton amprentat Bucurest
automatizari porti Bucuresti
FOTO. 50 poze: Viitorul Botosani - Luceafarul M. Eminescu 1-1 » Au marcat: Suiu (13) vs Fl. Gucianu (70)

FOTO. 50 poze: Viitorul Botosani – Luceafarul M. Eminescu 1-1 » Au marcat: Suiu (13) vs Fl. Gucianu (70)

Autor: Calin Radulescu - Telefon redactie: 0723.33.42.53 | Data: 13 Septembrie 2013 | 3471 Vizualizari | Categorie: Dan Hritcu, Fotografii, Galerie Foto - Liga 4, Sportul Botosanean

Viitorul Botosani - Luceafarul Mihai Eminescu - DSC_3399

Vali Bordeanu (Viitorul Botosani)

.

.
Viitorul BotosaniLuceafarul Mihai Eminescu11 (1-0)
Au marcat: Flavius Suiu (13) | Flavius Gucianu (70)
Teren: Micul Olimpico (Roma)
Spectatori: 100
Arbitri: Tanasa Gabriel, Tanasa Ionel, Cretu Radu (Botosani)
Observator: Zanfirescu Bogdan (Botosani)

.
.
————————————-
.
Viitorul Botosani: Alin Bordeanu – Lupu (70 Epuras), Cazacu, Burduja, Vali Bordeanu – Husac, Lumaicu, Suiu, Let Voiniciuc (75 Ciornea) – Andries (55 Iftode), Dolhescu (60 Podariu). Antrenor Octavian Faier. Rezerve: Stolniceanu, Ababei, Belciug
.
Luceafarul: Satco – Bahmata, D. Lungu, Antonescu, Letos – Cardas (75 Tatarcan), Sparhat (55 D. Hritcu, 70 Leonte), M. Vechiu, Gucianu – I. Galan (46 Oniciuc), Netbay. Antrenor Catalin Chirila
.
.
.

Gol rapid Suiu. Penalty ratat de Gucianu (1-0).

Repriza I. Derby-ul de la Roma a inceput molcom in fata a aproximativ 100 de spectatori, cu obisnuitele momente de tatonare. In minutul 13, Viitorul Botosani a spart gheata si Flavius Suiu a deschis scorul cu capul, dupa o centrare perfecta a lui Vali Bordeanu (1-0). In minutul 19, “ecologistii” au fost aproape de egalare insa, Flavius Gucianu a ratat un penalty, dupa o executie total neinspirata, respinsa de Alin Bordeanu. Pana la finalul reprizei initiativa a apartinut mai mult Luceafarului, insa fara ocazii importante. Scor la pauza, 1-0 pentru Viitorul, dupa o prima repriza tacticizata, in care s-a jucat cu mingea jos si s-a pasat mult.

.

Guci se reabiliteaza cu gol (1-1). Eliminare Husac

Repriza II. Luceafarul a inceput mai hotarata mitanul secund si in minutul 70, a reusit sa restabileasca egalitatea pe tabela de marcaj, prin Flavius Gucianu (1-1), care a driblat si marcat cu un sut la coltul lung. 8 minute mai tarziu, gazdele de la Viitorul au ramas in 10 oameni, dupa ce capitanul Husac (min 78) a vazut corect al doilea cartonas galben. Pe final “ecologistii” au incercat sa marcheze golul decisiv,, insa n-au mai reusit. Scor final 1-1, dupa un joc in care Luceafarul a dominat in cea mai mare parte a timpului, insa n-a reusit sa inscrie decat 1 data.
.

.

—————-

Luceafarul Mihai Eminescu - FC Paltinis 3-1 - 348_5550Reactii meci

Petru Filip, nemultumit: “Noi am dominat si ei au luat 1 punct”

La finalul meciului managerul Luceafarului s-a aratat nemultumit de scor. “Noi am dominat tot meciul si ei au luat un punct. Din pacate atat s-a putut, nu e rau, dar parca meritam o victorie. Pana cum Viitorul este cel mai puternic adversar pe care l-am intalnit, insa nu stiu daca o sa ne batem cu ei la titlu, trebuie sa mai vedem Tudora, cat de puternica este”, a spus Petru Filip.

.

Octavian Faier (Viitorul): “Rezultat echitabil! Meci echilibrat”

Managerul Viitorului Botosani, Octavian Faier s-a declarat multumit la finalul meciului, desi a remizat 1-1, pe teren propriu. “Rezultatul spun eu ca-i echitabil. Meciul a fost echilibrat, ei au dominat mai mult, mai ales ca noi am ramas si in 10 oameni (min 78), insa pe final ne-a scos portarul Alin Bordeanu, care in prima repriza a aparat si un penalty. Per total a fost un meci frumos, placut ochiului”, a explicat Faier

Credit Foto: Dan Hritcu (Roma)

Viitorul Botosani - Luceafarul Mihai Eminescu - DSC_3363Viitorul Botosani - Luceafarul Mihai Eminescu - DSC_3452Viitorul Botosani - Luceafarul Mihai Eminescu - DSC_3346Viitorul Botosani - Luceafarul Mihai Eminescu - DSC_3364Viitorul Botosani - Luceafarul Mihai Eminescu - DSC_3398Viitorul Botosani - Luceafarul Mihai Eminescu - DSC_3400Viitorul Botosani - Luceafarul Mihai Eminescu - DSC_3363Viitorul Botosani - Luceafarul Mihai Eminescu - DSC_3430Viitorul Botosani - Luceafarul Mihai Eminescu - DSC_3431Viitorul Botosani - Luceafarul Mihai Eminescu - DSC_3436Viitorul Botosani - Luceafarul Mihai Eminescu - DSC_3454Viitorul Botosani - Luceafarul Mihai Eminescu - DSC_3453