Bine ati venit    |    Redactie    |    Editoriale    |    Reportaje    |    Fotografii    |    Filmulete    |    Contact fotograf nunta
realizare site web hidroizolatii tulcea / hidroizolatii cauciuc lichid realizare site web
beton amprentat
Epilare cu ceara Iasi premium wordpress themes cabina foto bucuresti
mobilier scolarcazare in bran
avocat suceava / tractari auto nadlac /
 Cupa Romaniei  25 poze: Tudora incanta la Flamanzi (9-0) » Prisaca, eroul meciului

IMG_7936

Prisaca a aparat  2 penalty-uri la Flamanzi

.

Flacara Flamanzi a avut cel mai dificil adversar posibil in optimile Cupei Romaniei – Faza Judeteana, intalnind pe liderul campionatului, TransDor Tudora.

Echipa antrenata de Vespazian Colban a castigat clar cu 9-0, confirmand ca are in componenta cei mai valorosi si experimentati fotbalisti din judet.

.

Repriza I. Meciul a inceput cu o lovitura de pedeapsa acordata pentru gazde, la un fault facut in careu de fundasului Agheorghiesei asupra lui Vlad Dolhescu. Podariu insa rateaza. Echipa din Flamanzi va mai avea o lovitura de la 11 metri, care insa va fi ratata de golgheterul Eusebiu Iftode. In rest, formatia oaspete a aparut din alta liga si a intrat la pauza cu 4-0.

.

—————————————–

Flacara FlamanziTransDor Tudora0-9 (0-4)
Marcatori: Emanuel Radu (6, 17, 57), Netbai (14, 67), D. Lungu (33), M. Orasanu (60), Razlog (70), Nicorici (80)

Arbitri: Ailenei Sorin, Branza Catalin (ambii Botosani), Prodan Stefanel (Flamanzi).
Observator: Andrici Ilie (Botosani)

.

Repriza II. Mitanul secund a inceput cu Iosif Netbai in prim-plan, care la un moment dat a ametit de la atatea driblinguri in careu. S-a remarcat si fundasul Razvan Razlog, care a reusit pe final sa inscrie un gol frumos. Veteranul Orasanu a demonstrat inca odata ca varsta nu conteaza pe teren si in ciuda faptului ca joaca de mai bine de 20 de ani, o face excelent chiar daca se apropie de 37 de ani.