AMICAL |video: FC Botosani - Dinamo Kiev 1-1 » Mihai ROMAN a marcat din penalty

AMICAL |video: FC Botosani – Dinamo Kiev 1-1 » Mihai ROMAN a marcat din penalty

dinamo kiev - fc botosani4

Test important pentru Costel Enache

.

FC Botoșani a reușit un egal neașteptat cu Dinamo Kiev, vicecampioana Ucrainei (scor 1-1), îal doilea amical disputat in cantonamentul din Austria.

Echipa antrenata de Costel Enache a deschis scorul prin Mihai Roman, care a punctat cu siguranță din penalty, în minutul 18.
.
.

Scorul final, 1-1, a fost stabilit încă din minutul 35, cand Bogdan Mykhaylychenko a înscris cu un șut din careu, după un balon respins în față de portarul Pap.

Dinamo Kiev a avut o bară în prima repriză, iar in repriza a doua a dominat, însă portarul Pap, cu câteva intervenții excelente, a avut o contribuție importantă la remiza Botoșaniului.

.
.
Pentru FC Botoşani vor urma încă două meciuri amicale. Marţi va întâlni pe Wolsberg din Austria, iar miercuri pe Würzburger Kickers, din liga a doua germană.

FC Botoşani: Pap – Patache, Plămadă, Tincu, Muşat – Bordeianu, Cucu – M. Roman, Moruţan, Golofca – D. Popa. În repriza a 2-a au intrat: Miron, Burcă, Juncanaru, Serediuc, Buş şi Ciaccheri